NELER YAPAR?

KiMMA COFFE ROASTERS; Kahvenin her adımını çok önemser, sadece kahve değil, arkasındaki hikaye ve emek ile de ilgilenir. Seçtiği çekirdeklerde adil ticareti önemser. KiMMA’dan kahve tedarik ettiğinizde, o çekirdeğin nerede kim tarafından ekildiğini, nasıl hasat edilip, işlendiğini, nasıl saklandığını ve yolculuğun her aşamasını da öğrenebilirsiniz. Çünkü kahvenin arkasındaki emeği biliyor ve onu yetiştiren toplayan insanlara saygı duyuyoruz.

 
 

KAVURMA

 
kav.jpg
 

KiMMA olarak, kahvelerimizi seçtikten sonra her bölgenin çekirdeklerine özel reçetelerle kavurma profilleri üzerine çalışıyoruz. KiMMA kahvelerini tercih eden tüketicilerin temiz, lezzetli, farklı tatları deneyebilmeleri için yıl boyunca projelerimizi devam ettiriyoruz. Pazarın ihtiyacına uygun olarak çeşitli bölgelerden tedarik ettiğimiz yeşil çekirdeklerimizi kavuruyor ve pek çok işletmeye tedarikçi iş ortağı olarak hizmet veriyoruz.

Dilerseniz kahveleriniz için en uygun profil çalışmalarını hazırlıyor, sadece size özel blendler ve profiller ile çalışıyoruz.

 

EĞİTİM

egitim.jpg
 

NİTELİKLİ KAHVE BİRLİĞİ KAHVE BECERİLERİ PROGRAMI

SCA'nın tanımladığı şekilde Nitelikli Kahve, belirli bir coğrafi iklim koşullarına sahiptir ve ürünün kaliteli yetiştirilmesi ile beraber çiğ kahve, depolama, kavurma ve demleme yöntemlerinde uygulanan yüksek standartlar neticesinde hazırlanır. Nitelikli kahvelerin mükemmeliyeti belirli adımlar sonucunda uygulanan protokoller neticesinde ortaya çıkar; eşsiz bir lezzet profiline sahip Nitelikli Kahvelerin kalitesi son adım olarak Tadım ile belirlenir.

SCA bünyesinde uluslararası geçerliliği olan kahve becerileri programı sayesinde her modül için eğitimler tamamlanabilir. Kimma eğitimlerini Türkiye’de ve Dünya’nın pek çok farklı ülkesinde Türkçe ve İngilizce olarak vermektedir.

Sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak üzere SCA çatısı altında; Barista, kavurmacı ve uzman tadımcıların yetişmesine destek veriyoruz. Kimma SCA’nın tüm eğitim modüllerini, kendi eğitmenlerinin verdiği eğitimlerle aynı çatı altında, toplayan tek eğitim laboratuvarı olma özelliğini taşıyor. 

EĞİTİM MODÜLLERİ

KAVURMA

ÇİĞ KAHVE

DUYUSAL ANALİZ BECERİLERİ

DEMLEME

BARİSTA BECERİLERİ

 
 

ÇİĞ KAHVE TEDARİĞİ

 
cigs.jpg
 

Hasat dönemlerine bağlı olarak seçtiğimiz yeşil kahveleri ülkemize getiriyor ve sektör paydaşlarımız ile paylaşıyoruz.

 
 

DANIŞMANLIK

 
dan.jpg
 

Kahve Dükkanı, Kafe, Kavurmahane, Kahve Üretim tesisi kurulması ve işletilmesi konusunda her alanda Kimma, profesyonel ekibi ile iş ortaklarına destek veriyor. Dilerseniz sıfırdan kurulum, dilerseniz mevcut koşulların iyileştirilmesi, dilerseniz kavurma profillerinizin oluşturulması, menü hazırlığı, kahve ve ekipman tedariği ve mimari tasarım konularında Kimma’dan destek alabilirsiniz.

 
 

KURUMSAL İŞBİRLİKLERİ

 
oo.jpg
 

Pek çok farklı alanda ve sektörde Global şirketler ile kahve ve ilgili alanlarda çeşitli eğitim, gelişim, AR-GE…vb konularda farklı projeler yürütüyoruz. 

 
 

ÇİFTLİK ZİYARETLERİ

 
zxc.jpg
 

İmkanlarımız ve zaman dahilinde yıl içinde Afrika, Asya ve Orta-Güney Amerika’da bulunan çiftlikleri ziyaret ediyor, hasatlara katılıyor, SCA ve Uluslararası Ticaret Merkezi  / Kadın Fonu ile çiftçilere eğitimler veriyoruz. 

Hasat zamanındaki ziyaretlerde ürün kalitesini yükseltebilmek için kahve toplayıcıları ile birlikte gönüllü olarak çalışıyoruz. Hasat sonrası ise kahvelerin sınıflandırması yapıldıktan sonra eğitimlere devam ediyoruz ve son tüketiciye ulaşana kadar tüm adımları dikkatli bir şekilde takip ediyoruz.

 
 

EVENT / ORGANİZASYON

 
et.jpg
 

Arzu ettiğinizde profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımız ile kahve servisi, tadımı, sunumu konularında hizmet veriyoruz.